Ilość wyświetleń:
28 czerwca 2026

 

1.W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek – św. Apostołów Piotra i Pawła, uroczystość;

- w piątek – św. Tomasza Apostoła, święto.

 

2.Jutro, w poniedziałek z racji uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za używanie ze czcią przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez papieża lub przez biskupa, dodając formułę wyznania wiary. Również za nawiedzenie kościoła katedralnego lub bazyliki mniejszej i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy św. do wtorku.

 

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 16.30. W sobotę dzień czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Od najbliższej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św., - godz. 08.00 i 11.00.

 

4.Ze względu na letnią porę i upały przypominam o odpowiednim stroju na Mszę św. i obowiązku szacunku dla miejsca jakim jest kościół. Wykluczone są sukienki i bluzki na ramiączkach, głębokie dekolty, odkryte plecy, czy brzuch, krótkie spodnie oraz zbyt krótkie spódnice i sukienki. Proszę o przestrzeganie elementarnych zasad kultury i dobrych obyczajów. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Przypominam jednocześnie, że nie ma wakacji od Pana Boga. Obowiązuje nas udział w niedzielnej Mszy św. oraz codzienna modlitwa.

 

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła i placu kościelnego. W tym tygodniu do porządków w kościele i na placu kościelnym proszę osoby:

1.Jaszowska Małgorzata

2.Sobieraj Krystyna

3.Świątek Romana

4.Białous Helena

5.Brzoska Małgorzata

Na kwiaty

Szafulska Halina

Zielonka Zbigniew

Hołówka Michał

Ze względu na wyjazd p. Ewy proszę, aby sprzątający samodzielnie układali kwiaty, o ile zajdzie taka potrzeba - aktualnie są świeże kompozycje.

 

6.Wszystkim Parafianom życzę wielu łask Bożych.

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego na
XXIII Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę

1 – 8 sierpnia 2026 roku

Umiłowani diecezjanie!

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy Bogu za ten czas, za każdą łaskę i pragniemy Boga prosić o błogosławieństwo podczas wakacji i urlopów. Zawierzamy Opatrzności każdą formę wypoczynku, ale również podejmowanych inicjatyw duszpasterskich i formacyjnych, organizowanych przez naszą Diecezję. Wśród nich jest niewątpliwe 23 Piesza Pielgrzymka Świdnicka na Jasną Górę. Rozpocznie się w sobotę 1 sierpnia Mszą św. o godz. 8:00 w Katedrze Świdnickiej. W tym roku hasłem Pielgrzymki będą słowa: Wpatrzeni w Maryję. Podczas tych „Rekolekcji w Drodze” pielgrzymi będą kontemplować życie Matki Najświętszej i uczyć się od Niej posłuszeństwa Bogu i zasłuchania Słowu, którym jest Jej ukochany Syn, a nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus. Przeżywając pielgrzymkę, zarówno fizycznie na pątniczym szlaku, jak i duchowo w parafiach naszej Diecezji, będziemy chcieli na nowo zawierzyć Jezusowi przez Serce Maryi naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

W tym roku to zawierzenie będzie miało szczególny wymiar duchowy, ponieważ przygotowujemy się jako Kościół Świdnicki do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Piesi pielgrzymi idąc na Jasną Górę w imieniu nas wszystkich, zaproszą Maryję do nas, do naszych wspólnot, prosząc o błogosławione owoce tej peregrynacji. Chciałbym, aby w takim duchu odbyła się tegoroczna Piesza Pielgrzymka. Całym sercem zachęcam i zapraszam do licznego udziału w pielgrzymce. Pragnę, aby wiele osób podjęło trud fizycznego pielgrzymowania, ale także by wielu duchowo uczestniczyło w tym wydarzeniu.

Proszę również, aby przyjechać do Częstochowy w dniu 8 sierpnia na zakończenie Pielgrzymki. Wtedy na szczycie Jasnej Góry o godz. 13:00 uroczyście przywitamy pątników, a o godz. 14:30 będę przewodniczył Mszy św. w intencji pielgrzymów i całej Diecezji. Podczas tej liturgii wspólnie zaprosimy Matkę Najświętszą do Diecezji Świdnickiej.

Już teraz wyrażam ogromną wdzięczność organizatorom i służbom pielgrzymkowym za trud przygotowania tegorocznej Pielgrzymki. Dziękuję księżom, klerykom, sistrom zakonnym i wszystkim pielgrzymom, którzy już podjęli decyzję pieszego pielgrzymowania i tym, którzy jeszcze taką decyzję podejmą. Bardzo wam wszystkim dziękuję.

Szczegółowe informacje o Pielgrzymce znajdują się na stronie internetowej Pielgrzymki oraz naszej Diecezji.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam. Wpatrzeni w Maryję, przez Jej Niepokalane Serce, patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga (Hbr 12,2).

 

Wszystkim z serca błogosławię.

+ Marek Mendyk
Biskup Świdnicki

 

 

 


Ogłoszenia Duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Parafia Chrystusa Króla

w Goczałkowie

ul. Strzegomska 17A, 58-150 Goczałków

Warto przeczytać